Kurzy autoškoly a motoškoly

Baví nás dělat autoškolu a doufáme, že je to vidět. Umíme učit řidičské autokurzy skupiny B (osobní automobil) a vedle všechny motokurzy skupin AM, A1, A2 a A (malé, střední i velké motocykly bez omezení).

Řidičský průkaz pro skupinu „B“

Osobní automobily od 17 let

Po absolvování kurzu autoškoly sk. B (a složení příslušných zkoušek) získáte řidičské oprávnění. S řidičským oprávněním sk. B budete kompetentní k řízení motorových vozidel, jejichž největší povolená hmotnost nepřevyšuje 3500 kg (s výjimkou vozidel skupin AM, A1, A2, A), určených pro přepravu nejvýše 8 osob kromě řidiče, ke kterým smí být připojeno přípojné vozidlo o největší povolené hmotnosti:

  • nepřevyšující 750 kg,
  • převyšující 750 kg, pokud největší povolená hmotnost této jízdní soupravy nepřevyšuje 3500 kg, nebo
  • převyšující 750 kg, pokud největší povolená hmotnost této jízdní soupravy převyšuje 3500 kg, ale nepřevyšuje 4250 kg, jedná-li se o řidičské oprávnění v rozšířeném rozsahu.

Řidičský průkaz pro skupinu „AM“

Malé motocykly od 15 let

Po absolvování kurzu autoškoly sk. AM (a složení příslušných zkoušek) získáte řidičské oprávnění. S řidičským oprávněním sk. AM budete kompetentní k řízení motorových vozidel s konstrukční rychlostí nepřevyšující 45 km/h – motocyklů se zdvihovým objemem spalovacího motoru nepřevyšujícím 50 cm3 či s výkonem elektrického motoru do 4 kW, tříkolových vozidel se zdvihovým objemem spalovacího motoru nepřevyšujícím 50 cm3 nebo u jiných motorů s výkonem nejvýše 4 kW a čtyřkolových vozidel o hmotnosti v nenaloženém stavu nejvýše 350 kg se zdvihovým objemem spalovacího motoru nepřevyšujícím 50 cm3 nebo u jiných motorů s výkonem nejvýše 4 kW.

Řidičský průkaz pro skupinu „A1“

Lehké motocykly od 16 let

Po absolvování kurzu autoškoly sk. A1 (a složení příslušných zkoušek) získáte řidičské oprávnění. S řidičským oprávněním sk. A1 budete kompetentní k řízení lehkých motocyklů s postranním vozíkem nebo bez něj o výkonu nejvýše 11 kW, s poměrem výkonu/hmotnosti nejvýše 0,1 kW/kg a se zdvihovým objemem spalovacího motoru nepřevyšujícím 125 cm3 a dále tříkolových motorových vozidel o výkonu nejvýše 15 kW.

Řidičský průkaz pro skupinu „A2“

Střední motocykly od 18 let

Po absolvování kurzu autoškoly sk. A2 (a složení příslušných zkoušek) získáte řidičské oprávnění. S řidičským oprávněním sk. A2 budete kompetentní k řízení motocyklů s postranním vozíkem nebo bez něj s výkonem motoru nejvýše 35 kW a s poměrem výkonu/hmotnosti nejvýše 0,2 kW/kg, které nebyly upraveny z motocyklu s více než dvojnásobným výkonem. Řidičské oprávnění sk. A2 též opravňuje k řízení vozidel zařazených do skupiny A1.

Řidičský průkaz pro skupinu „A“

Velké motocykly od 20/24 let

Po absolvování kurzu autoškoly sk. A (a složení příslušných zkoušek) získáte řidičské oprávnění. S řidičským oprávněním sk. A budete kompetentní k řízení veškerých motocyklů s postranním vozíkem či bez něj, tříkolových motorových vozidel s výkonem převyšujícím 15 kW a čtyřkolových vozidel o výkonu motoru do 15 kW a hmotnosti v nenaloženém stavu do 400 kg. Řidičské oprávnění sk. A též opravňuje k řízení vozidel zařazených do skupiny A1 a A2.

Chci do kurzu

Nebo něco jiného. Nevadí. Ptejte se na cokoliv, chtějte totéž. Co víme, odpovíme ... co můžeme, uděláme :)

Těší nás Váš zájem o naše služby.

Pokud se chcete přihlásit na některý z našich kurzů, klikněte na přihlášku. Pokud nám chcete napsat, prosíme vyplňte níže formulář. Už se nemůžeme dočkat.