Autoškola testy & zkoušky

Těžko na cvičišti, lehko na bojišti. Připravte se na finále prostřednictvím našich e-testů a závěrečně zkoušky zvládnete levou zadní :-)

On-line etesty pro žáky Autoškola Šmerák

Své znalosti si můžete otestovat pomocí zkušební aplikace na autoskola-testy.cz. Žáci Autoškola Šmerák přístupové údaje obdrží mailem. Nemáte ještě přístupový účet? Napište si o něj.

On-line eTesty na www.autoskola-testy.cz

Závěrečné a opravné zkoušky

Řidičský kurz je ukončen zkouškou z odborné způsobilosti v řízení motorových vozidel. Zkouška se skládá ze dvou částí. Pakliže se některá z nich nepovede na první pokus, žadatel se zúčastní zkoušky opravné.

Zkouška z předpisů provozu vozidel

Skládá se v elektronické podobě na počítači. Test obsahuje 25 otázek, které jsou hodnoceny jedním až čtyřmi body. Otázky mají vždy pouze jednu správnou odpověď. Pro úspěšné zvládnutí zkoušky musí žadatel dosáhnout u všech skupin řidičských oprávnění nejméně 43 bodů (max. 50 bodů). Zkouška trvá 30 minut.

Zkouška z praktické jízdy

Žadatel musí prokázat znalosti a dovednosti při ovládání vozidla a řešení dopravních situací vzniklých v silničním provozu. Zkouška z praktické jízdy trvá 30 – 45 minut dle konkrétní skupiny řidičského oprávnění. Vedle toho u motocyklových skupin žadatel prokazuje dovednosti i na cvičební dráze.

Za účast na závěrečné zkoušce se platí Městskému úřadu správní poplatek ve výši 700 Kč (autoškola za zkoušky poplatek nevybírá).

Opravné zkoušky

Pokud žadatel u jedné či více zkoušek neprospěje, musí se zúčastnit zkoušky opravné (nejdříve za 5 pracovních dní, v praxi tedy nejdříve za týden). Pokud neuspěje ani u této opravné zkoušky, skládá náhradní opravnou zkoušku – opět nejdříve za týden. Počet opravných zkoušek je omezen tak, že závěrečné zkoušky musí žadatel úspěšně složit nejpozději do 12 měsíců od první neúspěšné zkoušky + zároveň platí, že každý žadatel má 3 pokusy na testy a 3 na jízdy. Pokud se v rámci 3 pokusů nepodaří ukončit úspěšně kurz, musí absolvovat v autoškole to, co se nepovedlo v plném rozsahu (tedy buď celou teorii nebo celé jízdy). Ale bát se nemusíte, drtivá většina žáků zvládne zkoušky na první pokus :)

Za účast na opravné zkoušce se platí Městskému úřadu správní poplatek ve výši 100 Kč (zkouška z předpisů provozu vozidel) a 400 Kč (zkouška z praktické jízdy).

Chci do kurzu

Nebo něco jiného. Nevadí. Ptejte se na cokoliv, chtějte totéž. Co víme, odpovíme ... co můžeme, uděláme :)

Těší nás Váš zájem o naše služby.

Pokud se chcete přihlásit na některý z našich kurzů, klikněte na přihlášku. Pokud nám chcete napsat, prosíme vyplňte níže formulář. Už se nemůžeme dočkat.